Листи Держгеонадр
З 2016 року Держгеонадр України при наданні спеціальних дозволів на користування надрами зобовязує користувачів «проводити повторну державну експертизу та оцінку/переоцінку запасів родовищ корисних копалин через кожні п'ять років експлуатації ділянки надр» (пункт 5.3 Угоди про користування надрами). (пункт 25 Положення КМУ від 22.1994 №865). 

 

Надрокористувачів, які уклали Угоди раніше, Держгеонадра зобовязує проводити повторну державну експертизу шляхом видачі обовязкових до виконання приписів під час здійснення перевірок департаментом Державного геологічного контролю.Невиконання Угоди або Припису, відповідно до підпунктів 1) та 8) пункту 22 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою КМУ від 30.05.2011 №615 є підставою для зупинення дії Спеціального дозволу на користування надрами. 

 

Крім цього, відповідно до вимог абзацу третього п.252.16 ст.252 Податковового кодексу України, «Гірничі підприємства, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, обчислюють податкові зобов’язання із застосуванням коефіцієнта рентабельності, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України». 

 

А починаючи з квітня 2016 Держгеонадра посилаючись на наказ від 23.12.2015 № 438 «Щодо проведення систематичного аналізу Державного балансу запасів корисних копалин», http://www.geo.gov.ua/novyna/shchodo-vykonannya-p-25-polozhennya-pro-poryadok-provedennya-derzhavnoyi-ekspertyzy-ta-ocinky після проведення моніторингу Державною комісією України по запасах корисних копалин (ДКЗ) спільно з Державним науково-виробничим підприємством «Державний інформаційний геологічний фонд України», почали розсилти листи на підприємства які не виконували умови пункту 25 Положення КМУ від 22.1994 №865. В листі вказано в місячний термін повідомити строки подання матеріалів повторної ГЕО до ДКЗ України. 

 

Наше підприємство, в стислі терміни і на високому рівні, виконає повторну геолого-економічну оцінку запасів Вашого родовища із затвердженням запасів у ДКЗ України. Додатково на стадії повторної оцінки можливо виконати дорозвідку родовища, з метою приросту запасів, або списання запасів, у разі неможливості їх подальшого видобутку. Создан 12 апр 2016